Dotacje

PUK TAMAX sp. z o.o. realizuje projekt pod nazwą„Transformacja przedsiębiorstwa PUK TAMAX sp. z o.o., zwiększająca jego efektywność energetyczną poprzez modernizację infrastruktury”.

Projekt otrzymał wsparcie finansowe z Unii Europejskiej w ramach Działania 3.01 programu Fundusze Europejskie dla Nowoczesnej Gospodarki 2021-2027 – Kredyt ekologiczny.

Przedmiotem projektu są działania zmierzające do transformacji przedsiębiorstwa PUK TAMAX sp. z o.o. w celu zwiększenia jego efektywności energetycznej poprzez modernizację infrastruktury.

W ramach realizacji projektu zostanie wykonana termomodernizacja 2 budynków oraz montaż mikroinstalacji fotowoltaicznej w celu zwiększenia efektywności energetycznej związanej z procesami realizowanymi przez przedsiębiorstwo Wnioskodawcy w działalności gospodarczej.

W wyniku realizacji projektu, dzięki termomodernizacji budynków planowane jest uzyskanie oszczędności zapotrzebowania na energię, z uwzględnieniem sprawności całkowitej, w wysokości 94,2% dla budynku nr 1 oraz 94,6% dla budynku nr 2.

Ulepszenie termomodernizacyjne zostanie osiągnięte poprzez następujące główne działania:

- wymiana instalacji co
- zamurowanie drzwi oraz okien
- ocieplenie stropodachu
- wymiana okna z nawiewnikiem
- ocieplenie podłogi na gruncie
- ocieplenie ścian zewnętrznych
- wymianę pozostałych drzwi oraz okien

Dodatkowo efektywność energetyczna będzie zwiększona dzięki instalacji paneli fotowoltaicznych o mocy do 50kW, gdzie energia będzie produkowana i wykorzystywana na potrzeby działalności przedsiębiorstwa.
Grupy docelowe: pracownicy Beneficjenta, klienci Beneficjenta (indywidualni oraz instytucjonalni).

Wartość projektu wynosi: 2 037 456,09 PLN
Wysokość wkładu Funduszy Europejskich: 1 233 728,63 PLN

#FunduszeUE lub #FunduszeEuropejskie

Szczepan Cieślak Przedsiębiorstwo Usług Komunalnych "TAMAX" realizuje projekt dofinansowany z Funduszy Europejskich „Zintegrowana bezodpadowa technologia do przetwarzania odpadów tekstylnych oraz odpadów zawierających poużytkowy poliakrylan sodu”

Przedmiotem projektu jest przedsięwzięcie zmierzające do wytworzenia innowacyjnego rozwiązania obejmujące fazę przygotowawczą, badawczo - rozwojową oraz fazę wdrożeniową. W ramach realizacji projektu zostaną przeprowadzone prace badawczo - rozwojowe, w tym badania przemysłowe oraz eksperymentalne prace rozwojowe, a następnie prace wdrożeniowe.

W ramach prac rozwojowych zostanie utworzona prototypowa ćwierćtechniczna linia technologiczna umożliwiająca wprowadzenie do działalności gospodarczej innowacji procesowej - innowacyjnej metody zintegrowanego recyklingu odpadów wielomateriałowych w szczególności odpadów tekstylnych i odpadów higienicznych.

Ponadto efektem projektu, dzięki innowacyjnej metodzie, będzie możliwość wytwarzania głównych innowacyjnych produktów:
1) usługa przetwarzania i odzysku materiałowego z odpadów higienicznych jak pieluchy i podkłady higieniczne, które aktualnie w Polsce nie są przetwarzane;
2) wielokomponentowa baza/ substytut glebowy o właściwościach nawadniająco – sorpcyjno – desorpcyjnych substancji odżywczych i mikroelementów - złoże Renewablesoil (RS) (innowacja produktowa w skali światowej);
3) poddany recyklingowi, osuszony poliakrylan sodu.

Całkowita wartość projektu: 18 858 201,08 PLN
Dofinansowanie projektu z UE: 9 380 454,70 PLN
Projekt współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Województwa Małopolskiego 2014-2020.